Układamy dachy i pokrycia dachowe w Warszawie oraz okolicach
Proponujemy Państwu kompleksowy kosztorys Państwa dachu
, w oparciu o najnowsze przepisy budowlane, trendy mody oraz użyte materiały, biorąc pod uwagę nawet najmniejsze szczegóły projektu i realizacji.- atrakcyjne ceny - zaopatrujemy się u producentów,
- bezpłatne kosztorysy,
- fachowe doradztwo techniczne,
- indywidualne podejście do Klienta,
- krótkie terminy realizacji oraz sprawną obsługę,
- pisemne gwarancje,
- profesjonalne usługi dekarskie,
- transport wszystkich materiałów,
- wysoką jakość produktów potwierdzoną atestami, badaniami, certyfikatami.
- docieplenia poddaszy,
- krycie dachów dachówkami ceramicznymi i betonowymi,
- krycie dachów blachodachówką i blachą trapezową,
- krycie dachów blachą tytan-cynk,
- krycie dachów łupkiem,
- krycie dachów blachą miedziana w karo i na rąbek,
- krycie dachów innymi materiałami,
- montaż obróbek dekarskich,
- montaż okien dachowych,
- montaż podbitki dachowej,
- montaż rynien i rur,
- montaż więźby dachowej zaimpregnowanej fabrycznie,
- układanie podbitek dachowych drewnianych i PCV.
- wykonywanie pokryć dachowych
- kompleksowe remonty dachów,
- montaż rynien i całego orynnowania,
- obróbka blacharska blachy ocynkowanej, cynkowej i miedzianej,
- wykonanie tradycyjnych pokryć asfaltowych wraz z konserwacją,
- wykonywanie innych pokryć dachowych,
- układanie dachówki ceramicznej i cementowej,
- układanie papy termozgrzewalnej,
- układanie gontów bitumicznych,
- układanie blachodachówek.
- deskowania poddaszy,
- impregnacja więźb dachowych,
- montaż podbitki dachowe,
- układanie więźby dachowej,
- układanie boazerii,
- wymiany fragmentów konstrukcji drewnianych
Roboty ogólnobudowlane:
- adaptacja strychów,
- montaż okien dachowych,
- ocieplenia dachów i stropodachów,
- roboty malarskie,
- roboty murarskie - układanie i montaż kominów.
Ponadto zapewniamy:
- długie gwarancje,
- doradztwo techniczne,
- korzystne upusty w hurtowniach,
- dowóz materiałów
Dach możemy scharakteryzować jako element budowlany ograniczający budowlę od góry, oraz zabezpieczającą ją przed atmosferycznymi opadami, oraz utratą ciepła.
Składa się on z konstrukcji nośnej, oraz pokrycia.
W zależności od jego kształtu wyróżniamy jego różne rodzaje, między innymi:
- Jednospadowy (pulpitowy) - Jest to dach jednospadowy, składający sie z jednej połaci dachowej, ściany boczne budynku posiadającego taki dach zwane są szczytowymi, zaś ściana tylna na wysokości poddasza zwana jest ścianą pulpitową. Względy przeciwpożarowe sprawiają iż owa ściana może wystawać ponad dach.
- Dwuspadowy - Jeden z najpopularniejszych modeli budowy dachów, nazywany także dachem dwupołaciowym, siodłowym, bądź szczytowym. Charakteryzuje go występowanie trójkątnych ścian bocznych, które nazywamy szczytami. W zależności od konstrukcji budynku, może posiadać więcej niż dwie połacie. Dach ów może być symetryczny, gdy połacie są jednakowe, oraz nachylone pod jednakowym kątem, bądź niesymetryczny, gdy tych cech nie posiadają. Zaletą takiej konstrukcji dachu jest jej proste wykonanie, oraz łatwe umożliwienie doświetlenia poddasza poprzez okna umiejscowione w szczytach, a także łatwe odprowadzanie wody i śniegu.
- Trójspadowy - Charakterystyczną cechą dachu trójspadowego jest posiadanie przez niego trzech połaci dachowych, dwie z nich powinny mieć kształt trapezu, łącząc się z trzecią narożem. Dach ten idealnie nadaje się do miejsc takich jak domy bliźniacze i handlowe pawilony, dachy trójspadowe stosuje się w miejscach gdzie graniczą ze sobą dwa budynki.
- Czterospadowy - Zwany również dachem czteropołaciowym, jest rodzajem stromego dachu składającego się konstrukcyjnie z czterech połaci, przeważnie o tym samym kącie nachylenia.
- Mansardowy - Rodzaj dachu stromego, którego konstrukcja jest podobna do dachu dwuspadowego, za wyjątkiem połaci z których każda załamana jest pod innym kątem nachylenia.
- Uskokowy - Zwany również dachem polskim, najczęściej jest to dach czterospadowy o dwóch połaciach, oddzielonych od siebie ścianką, które ułożone są jedna nad drugą, o identycznym bądź podobnym kącie nachylenia dachu. Ten typ dachu najczęściej wykorzystuje się przy budowie obiektów sakralnych oraz rezydencjonalnych
- Naczółkowy - Dach o konstrukcji dwuspadowej, jego charakterystyczną cechą jest tworzenie ściętego narożnika poprzez naczółki, rodzaj dachu stromego.
- Półszczytowy - Posiadający okap w ścianach szczytowych rodzaj dachu dwuspadowego, znany także pod nazwą dachu przyczółkowego, którego to część ściany zwana półszczytem górnym widoczna jest ponad okapem szczytów.
- Namiotowy - Składający się z czterech połaci trójkątnych, zbiegających się w jednym miejscu, rodzaj dachu stromego, zwany również dachem brogowym.
- Stożkowy - Rodzaj dachu posiadający kształt stożka, umieszczony na planie koła, z ustawionymi promieniście krokwiami, które oparte są na murłacie łukowej, połączenie występuje w jednym górnym punkcie.
- Kopulasty - Dach występujący w formie kopuły, mogący posiadać różne kształty - żebrowy, wielobok, w większości przypadków spotykany w formie czaszy.
- Hełmowy - Dach spotykany najczęściej w architekturze jako zwieńczenie wieży, posiadające drewnianą, murowaną lub kamienną konstrukcję, najczęściej o kształcie ozdobnym.
- Pilasty - Zwane również dachami szedowymi, stosowane są najczęściej w obiektach przemysłowych. Zaliczane są do dachów jedno lub dwuspadowych, dachy znajdujące się bezpośrednio po sobie tworzą w tym przypadku linię zębatą, która jest przekrojem poprzecznym całego dachu.
- Dwuspadowy złożony - Dach, na którego obu połaciach znajdują się lukarny (okna pionowe umieszczone na dachu, doświetlające poddasze).
- Krążynowy - Zbudowany w formie krążyn dach, które umożliwiają mu nadanie form sferycznych, o krążynach zaostrzonych w części górnej, przybierający formę łuku ostrego.
Nośną konstrukcją dachu stanowią m.in wiązary dachowe, kratownice drewniane, stalowe oraz żelbetowe lub z betonu zbrojnego, łupiny i płyty oraz stalowe liny dachowe w przypadku dachów wiszących.
Jako pokrycia dla dachu użyć możemy:
- Dachówki - Jest pokryciem układanym z elementów cementowych, bądź ceramicznych, bardzo popularnym w budownictwie tradycyjnym. Zastosowanie w przypadku dachówki znajdują bardzo różne kształty i kolory, zależnie od wybranej technologii wypalania i użytych barwników.
- Blachy - Jest to rodzaj pokrycia w którym zastosowanie znajdują blachy m.in - miedziane i stalowe ocynkowane, w niektórych przypadkach jest ona również powlekana - na przykład poliestrem. Jej arkusze zagina się na łączeniach, oraz układa na deskowaniu. Jej odmianą jest blachodachówka, będąca pokryciem blaszanym, które imituje dachówkę ceramiczną, jednakże jest od niej lżejsze.
- Gontu - Zwanego także szkułą lub szkudą - jest rodzajem wąskiej deseczki, która służy do pokrywania ścian i dachu. Najczęściej wykonuje sie go z drewna pochodzącego z modrzewia, sosny, świerku lub jodły. Gonty mocuje sie ściśle ze sobą za pomocą grzebieni i wpustów.
- Papy - Stosowana ze względu na znaczną odporność na wilgoć jako materiał pokrywowy dachów płaskich, która uzyskiwana jest poprzez nasączenie welonu z włókna poliestrowego bądź szklanego - smołą osnowy z tektury lub masą asfaltową,
- Słomy - Jeden z najstarszych znanych ludzkości materiałów, obecnie praktycznie nie stosowany, układany i wiązany w strzechę.
- Trzciny - Także obecnie nie stosowany na szeroką skalę materiał, będący podobnie jak słoma - materiałem naturalnym.
- Dranicy - Materiał drewniany w formie desek z jodły lub świerku, ręcznie łupanych, o długości dochodzącej do trzech metrów.
- Eternitu - Uważany za szkodliwy dla ludzkiego zdrowia, ze względu na dodatek włókien azbestowych, materiał budowlany będący prasowanym, wykonanym z masy cementowej pokryciem dachowym, używany także przy produkcji rur.
- Nylonu dekarskiego - Stworzony na bazie elastycznych polimerów materiał, łączący w sobie cechy materiału do naprawy dachów, oraz samodzielnej powłoki.
- Zielonego dachu - Jest to materiał roślinny, o podłożu organicznym, wykonany na żelbetowej płycie, oraz warstwach - drenażowej, wegetacyjnej i filtrującej. W warstwie wegetacyjnej możemy wyróżnić grupy zieleni - intensywną na którą składają się drzewa oraz krzewy, oraz grupę ekstensywną, na którą składają się m.in trawa i kwiaty. Wymaga bardzo dużej dokładności wykonania.
Powierzchnie górne dachu zwane są połaciami dachowymi, zaś miejsca przecięć dwóch połaci - nazywamy narożami, w przypadku tworzenia przez nich kąta ostrego, lub koszami - w przypadku gdy tworzą one kąt rozwarty.
Krawędź dolną połaci dachowej nazywa się okapem, zaś jej krawędź górną, linię przecięcia dwóch połaci, które położone są równolegle do okapu - zwiemy kalenicą.
Dachy buduje się w zależności od warunków klimatycznych panujących na danym obszarze, kąt nachylenia dachu powinien być odpowiedni do panujących na terenie miejsca zabudowy norm atmosferycznych - w przypadku miejsca gdzie panują obfite opady dach powinien być stromy - oraz pokrycia dachowego. W zależności od wybranego materiału należy ustalić właściwy kąt nachylenia aby zapobiec ewentualnym naciekom wodnym pod jego warstwę.
Wyróżniamy również następujące, inne, elementy i urządzenia związane z dachem takie jak - kominy, wyłazy, ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe, okna dachowe, podbitki, odwodnienie dachów, oraz instalacje odgromowe.
Jeżeli planują Państwo budowę domu w Warszawie i województwie Mazowieckim prosimy o pilny kontakt mailowy - rbud@o2.pl lub telefoniczny 501 701 698.
Odpowiemy w ciągu kilku godzin. Służymy fachową poradą.
Wyceń swój dom - Kalkulator kosztów